A második nap első állomása Trencséntornyos, a Rákóczi szabadságharc idején lezajlott trencséni csata helyszíne. Itt szenvedett 1708-ban megsemmisítő vereséget a II. Rákóczi Ferenc vezette kuruc sereg a császáriaktól és ez a csata már előrevetítette a szabadságharc bukását. Koszorúzással tisztelegtünk a hősök előtt.
Trencsénbe látogattunk. A vár a Mária-hegy mészkő szirtjén emelkedik a Vág völgye fölött. A várban információkat gyűjthettünk a középkori nemesség életéről, hajdani várurairól, többek között Csák Máté kiskirályról. Megtekintettük az 1877-ben alapított Trencséni Múzeumot. A múzeum kiválóan mutatja be a középkori nemesség életét, bútorait, az akkori fegyvereket. Ezt követően sétát tettünk Trencsén óvárosában, felkerestük a Piarista templomot, a zsinagógát és a várostornyot.
Ezt követően Csejte várához indult a túránk, melyet a szabadságharc után a Habsburgok felrobbantottak. A falu közepén megcsodáltuk a vérgrófnő, Báthory Erzsébet szobrát. A 350 méter magas sziklán álló várhoz a faluból egy hosszú és fárasztó gyaloglás után megtekintettük a vár kopár magaslaton álló tekintélyes romjait. A meredek sziklacsúcsra épített erősség ismertségét egykori úrnője, a hírhedt Báthory Erzsébet köré szőtt szóbeszédnek és legendának köszönheti. Ez a napjainkban romos erődítmény adott otthont a kegyetlen tetteiről elhíresült Báthory Erzsébet úrnőnek. Kirándulásunk egyik legszebb kilátása nyílt a vár fokáról.